Translate

Staff Directory

Search for staff member

Administration

Veronica Galvan

Veronica Galvan

PRINCIPAL
Thao Do Gwilliam

Thao Do Gwilliam

ASSISTANT PRINCIPAL
Shawn Swick

Shawn Swick

ASSISTANT PRINCIPAL

Office Support

Cristina Guajardo

Cristina Guajardo

OFFICE ASSISTANT IV
Michelle Hall

Michelle Hall

REGISTRAR, PARA EDUCATOR I
Caterina Huffman

Caterina Huffman

OFFICE ASSISTANT II
Lorraine Hyde

Lorraine Hyde

OFFICE ASSISTANT II
Janice Olsvik

Janice Olsvik

OFFICE ASSISTANT II
Allene Ryan

Allene Ryan

PARA EDUCATOR I, OFFICE ASSISTANT II

Student Services

Marcel Brooks

Marcel Brooks

COUNSELOR
Kristopher Damiano

Kristopher Damiano

SCHOOL MANAGEMENT
Susanna Dell

Susanna Dell

COUNSELOR
Gregg Everson

Gregg Everson

COUNSELOR
Melissa Goodling

Melissa Goodling

ACADEMY LEARNING CENTER
David Jacobson

David Jacobson

SOCIAL COMMUNICATION CENTER
James Kirszenbaum

James Kirszenbaum

RESOURCE ROOM TEACHER
Jordan Lau

Jordan Lau

RESOURCE ROOM TEACHER
Remi Mcleod

Remi Mcleod

PSYCHOLOGIST
Karen Metter

Karen Metter

SPEECH PATHOLOGIST
Laura Rich

Laura Rich

TECHNOLOGY SUPPORT SPECIALIST I
John Torpey

John Torpey

Math Learn Strats

Teachers

1 2 > showing 1 - 50 of 68 constituents
Jennifer Aimonetti

Jennifer Aimonetti

COMPUTER/SECONDARY, Media Lab 6, Learning Strategies
Kelly Anderson

Kelly Anderson

LIBRARY MEDIA ASSISTANT
Nicholas Badyrka

Nicholas Badyrka

SCIENCE TEACHER
Jolyn Bateman

Jolyn Bateman

MATH TEACHER
Suki Birge

Suki Birge

SCIENCE TEACHER
Maria Bolanos

Maria Bolanos

HUMANITIES
Sara Brandon

Sara Brandon

MATH TEACHER
Jennifer Brooks

Jennifer Brooks

SCIENCE TEACHER, SECONDARY TEACHER
Rick Bush

Rick Bush

COMPUTER/SECONDARY
Jane Carlton

Jane Carlton

HUMANITIES
Victoria Cato

Victoria Cato

MATH TEACHER
Susan Cavaletto

Susan Cavaletto

PE
Shu-Fei Cheng

Shu-Fei Cheng

ESL TEACHER
Megan Chrisman

Megan Chrisman

HUMANITIES
Anne Conner

Anne Conner

MATH TEACHER
Hannah Coursolle

Hannah Coursolle

HUMANITIES
Andrew Dennis

Andrew Dennis

SCIENCE TEACHER
Mary Dietrich

Mary Dietrich

HUMANITIES
Melanie Dougan

Melanie Dougan

HUMANITIES
Lisa Ezell-Pattillo

Lisa Ezell-Pattillo

SCIENCE TEACHER
Todd Freiboth

Todd Freiboth

SCIENCE TEACHER
David Gilde

David Gilde

HUMANITIES
Katie Gillard

Katie Gillard

ART
Adrienne Gillespie

Adrienne Gillespie

HUMANITIES
Lauren Goemaat

Lauren Goemaat

SCIENCE TEACHER
Melissa Goodling

Melissa Goodling

ACADEMY LEARNING CENTER
Lawrence Healy

Lawrence Healy

MATH TEACHER, SECONDARY TEACHER
Laura Hoffar

Laura Hoffar

SCIENCE TEACHER
Ryan Hoxie

Ryan Hoxie

TEACHER ON SPECIAL ASSIGNMENT
Madeleine Hudson

Madeleine Hudson

HUMANITIES
David Jacobson

David Jacobson

SOCIAL COMMUNICATION CENTER
Whitney Karp

Whitney Karp

HUMANITIES
Case Kauzer

Case Kauzer

SCIENCE TEACHER, SECONDARY TEACHER
Patricia Kelley Pritchard

Patricia Kelley Pritchard

HUMANITIES
Allyson King-Corson

Allyson King-Corson

HUMANITIES, SECONDARY TEACHER
James Kirszenbaum

James Kirszenbaum

RESOURCE ROOM TEACHER
Jordan Lau

Jordan Lau

RESOURCE ROOM TEACHER
Jasmine Locke

Jasmine Locke

HUMANITIES
Colleen Medlock

Colleen Medlock

HUMANITIES
Karen Metter

Karen Metter

SPEECH PATHOLOGIST
Adam Miller

Adam Miller

MATH TEACHER, SECONDARY TEACHER
Kyle Nagelmann

Kyle Nagelmann

HUMANITIES
Connor Nelson

Connor Nelson

MATH TEACHER
Erik Ortman

Erik Ortman

SPANISH, SECONDARY TEACHER
Megan Owens

Megan Owens

HUMANITIES
Monica Portugal

Monica Portugal

HUMANITIES
Joshua Pounders

Joshua Pounders

VOCAL MUSIC, DRAMA
Neal Reisner

Neal Reisner

HUMANITIES
Jamie Rossetti

Jamie Rossetti

HUMANITIES
Roya Saadi

Roya Saadi

MATH TEACHER

Para Educators

Deborah Allen

Deborah Allen

PARA EDUCATOR II, CROSSING GUARD
Debra Cookston

Debra Cookston

PARA EDUCATOR II
Benivaldo Da Silva

Benivaldo Da Silva

PARA EDUCATOR I, PARA EDUCATOR I
Natalie Harger

Natalie Harger

PARA EDUCATOR I
Deborah Kelly

Deborah Kelly

PARA EDUCATOR II
Shahdokht Poornoori

Shahdokht Poornoori

PARA EDUCATOR II
Veena Pradeep

Veena Pradeep

PARA EDUCATOR II
Allene Ryan

Allene Ryan

PARA EDUCATOR I, OFFICE ASSISTANT II
Roselyn Sacco

Roselyn Sacco

PARA EDUCATOR II
Marjan Safairad

Marjan Safairad

PARA EDUCATOR II
Swapna Suri

Swapna Suri

PARA EDUCATOR II
Sheila Van-Hoeter

Sheila Van-Hoeter

PARA EDUCATOR I

Nutrition Services

Marcia Buchanan

Marcia Buchanan

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I
Danelle Nakooka

Danelle Nakooka

NUTRITION SERVICES LEAD II
Josefina Nicolas Estrada

Josefina Nicolas Estrada

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I
Jacqueline Postlethwaite

Jacqueline Postlethwaite

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I
Dong Zeng

Dong Zeng

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I, CROSSING GUARD

School Support

Deborah Allen

Deborah Allen

PARA EDUCATOR II, CROSSING GUARD
Landon Donovan

Landon Donovan

CUSTODIAN I
Kara Hendricks

Kara Hendricks

CROSSING GUARD
Seung Lee

Seung Lee

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I, CROSSING GUARD
Galdino Lopez-Escutia

Galdino Lopez-Escutia

CUSTODIAN I
Taylor Mackaben

Taylor Mackaben

CUSTODIAN II
Jeffrey Mccallum

Jeffrey Mccallum

CUSTODIAL FOREMAN II
Karen Omelchuck

Karen Omelchuck

NUTRITION SERVICES ASSISTANT II, CROSSING GUARD
Josefina Roque

Josefina Roque

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I, CROSSING GUARD
Alexey Soloviov

Alexey Soloviov

CUSTODIAN II
Donghui Wang

Donghui Wang

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I, CROSSING GUARD
Dong Zeng

Dong Zeng

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I, CROSSING GUARD